Rwa barkowa, podobnie jak rwa kulszowa, wchodzi w skład tzw. korzennych zespołów bólowych. Do jej cech charakterystycznych zaliczyć należy pojawiający się zaraz po przebudzeniu ból, który nasila się z każdym poruszeniem głową, kaszlnięciem lub kichnięciem. Do przyczyn powstawania rwy barkowej zaliczyć należy uciski na korzeniach nerwowych na odcinku szyjnym kręgosłupa oraz, powstałe na skutek długotrwałego ucisku, zmiany zwyrodnieniowe.

Objawy rwy barkowej:

Do najczęstszych objawów rwy barkowej zaliczają się m.in. bóle ramienia, bóle karku, zaburzenia czucia, a nawet niedowłady. Ważnym jest, aby nie bagatelizować żadnego z powyższych symptomów i w przypadku ich zaobserwowania, udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Leczenie rwy barkowej

W przypadku rozpoznania rwy barkowej konieczne jest rozpoczęcie leczenia. Wyróżnia się dwa sposoby terapii – zachowawczą oraz operacyjną. W skład tej pierwszej wchodzi leczenie farmakologiczne oraz fizjoterapeutyczne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu rwy barkowej. W ramach usług fizykoterapeutycznych oferujemy m.in. terapię manualną.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu!