Rwa kulszowa przychodzi nagle i nieoczekiwanie. Świadczy o niej ostry oraz kłujący ból, przesuwający się wzdłuż bioder i pośladków, a następnie zmierzający przez łydki do stóp. Rwa kulszowa powstaje w momencie, w którym dyski wystają poza oś kręgosłupa i uciskają na korzonki nerwowe. Najczęściej jest ona konsekwencją chorób zwyrodnieniowych oraz skrzywienia kręgosłupa.

Leczenie rwy kulszowej

Należy zdawać sobie sprawę, że leczenie rwy kulszowej nie jest prostym zadaniem. Lekarz może zlecić leki przeciwbólowe, środki przeciwzapalne, rozkurczowe lub fizjoterapię. Zdarzają się również przypadki, w których pacjentowi zaleca się przyjmowanie zastrzyków domięśniowych. W przypadku, kiedy wymienione metody nie przynoszą żadnych rezultatów, konieczna jest wizyta u neurochirurga.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w terapii rwy kulszowej. leczenie dobieramy indywidualnie, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania oraz pomożemy w wyborze najlepszego sposobu terapii.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą fizjoterapii.